Η αερογραφία είναι τρόπος ζωής και δεν είναι καινούριος. Η “σκούφια” της κρατάει από την δεκαετία του 50′ από τις ομάδες που ασχολούταν με την μετατροπή των οχημάτων στην Αμερική, όπου και γεννήθηκε η “Kustom Kulture”. Με το πέρασμα του χρόνου, την εξέλιξη της τεχνολογίας και των υλικών ερχόμαστε στην σημερινή εποχή όπου τα σχέδια και οι αποχρώσεις ξεπερνούν κάθε φαντασία ώστε να μπορούν να ικανοποιήσουν και τους πιο απαιτητικούς πελάτες.
“μαγικό πινέλο”
Ο αερογράφος είναι το “μαγικό πινέλο” του καλλιτέχνη. Ψεκάζει την βαφή με την βοήθεια πεπιεσμένου αέρα. Η αερογραφία έχει τεχνική που δεν συγκρίνεται με καμία άλλη καθώς το αποτέλεσμα είναι μοναδικό, ζωντανό με υπέροχες σκιές και 3D αποτέλεσμα.
0 / 4
Κάθε αερογραφία απαιτεί χρόνο, συγκέντρωση και έμπνευση. Μαζί μπορούμε να σκεφτούμε και να συζητήσουμε αυτό που σου ταιριάζει και να το πραγματοποιήσουμε. Βάλε τον Καμβά…. κι εμείς βάζουμε την τέχνη!
0 / 3
Η αερογραφία δεν γνωρίζει όρια, ως καλλιτεχνική δημιουργία μπορεί να γίνει πάνω σε οτιδήποτε. Κράνη, μοτοσυκλέτες, φορτηγά, σκάφη, αυτοκίνητα, τζετ σκι, τοίχους, καμβάδες, πινακίδες, μουσικά όργανα, και όπου αλλού μας πάει η φαντασία.
0 / 6